درباره من

ایده راه‌اندازی چنین وبلاگی از آنجا استارت خورد که احساس کردم نیاز است حرف‌های قابل گفتن و گاهی غیرقابل گفتن را در پایگاهی داشته باشم و بتوانم آرشیو منسجمی از نوشته‌هایم را در یک محل جمع‌آوری کنم. از آنجایی که فکر می‌کنم ذهن بیش‌فعال و علایق متنوعی دارم، احتمال می‌دهم دیدن نوع نوشته‌ها شما را غافلگیر کند. من یک بلاگر تکنولوژی هستم و از طرفی به دلیل سابقه‌ای کوتاه در ارتباط با یکی از شاخه‌های مهندسی، گهگاه به حوزه‌های دانش هم سرک می‌کشم. پس دیدن آخرین تکنولوژی‌های معرفی شده و ترندهای روز دنیای علم در وبلاگ محمد سماک نباید غیرمنتظره باشد. در کنار این دو حوزه، به دنیای مد و فشن هم علاقه‌ی وافری دارم و همیشه سعی کرده‌ام از نزدیک با اتفاقات روز آن در ارتباط باشم. اینکه چه چیزهایی مد می‌شوند یا در هفته‌ی مد پاریس و میلان امسال چه گذشت، مثال‌هایی هستند از آنچه برای من جالب است و فکر می‌کنم به اشتراک گذاشتن شان با شما جذاب‌ترشان هم خواهد کرد. من یک عشق سینما هم هستم و دنیای هنر را با شور و شوق پیگیری می‌کنم. هم به هالیوود علاقه‌مند هستم و هم سینمای ایران خودمان را تماشا می‌کنم. در نتیجه مباحث هنری و سینمایی هم در وبلاگ محمد سماک مطرح خواهند شد.

این مواردی که مطرح کردم، سه حوزه‌ی اصلی علایق من هستند و پیرامون اینها زیاد خواهم نوشت. اما گاهی هم پیش می‌آید که در مورد مسایل روز جامعه بنویسم. خیلی دلم می‌خواهد تا مسایل معیشتی مردم سرزمینم را مطرح کنم یا از خوشی‌ها و لذت‌هایشان بنویسم. اینکه با چه چیزی خوشحال می‌شوند و کجا دست به اعتراض می‌زنند. هدف، راه‌اندازی یک جریان اپوزسیون نیست و تنها می‌خواهم چیزهای مهم را یادآوری کنم که شاید یادآوری کردن‌شان مفید واقع شود.

محمد سماک اهل یادگیری است و از اینکه چیزهای جدیدی یاد بگیرد، فوق‌العاده لذت می‌برد. شاید همین موضوع هم باعث شده تا کمتر صحبت کند و بیشتر گوش دهد. زمانی که محمد سماک تصمیم گرفت تا کمی هم حرف بزند، این وبلاگ راه‌اندازی شد!