یعنی وقتی ایرپادز پرو بیاید، قبلی‌ها ارزان می‌شوند؟

هندزفری اپل ایرپادز پرو

ایرپادز پرو در شرایطی عجیب و غیرقابل پیش‌بینی معرفی شد. هیچ‌کس انتظار نداشت که اپل بدون سروصدای تبلیغاتی این محصول جدید را معرفی کند. معلوم نیست کوپرتینویی‌ها چه متاعی مصرف کرده‌اند که ناگهان به سرشان زده یک محصول جدید را در سکوت کامل معرفی کنند. این شد که تقریبا تمام خبرگزاری‌های فناوری از شنیدن این خبر دستپاچه شدند و سعی کردند با استفاده از عناوینی مثل خبر فوری و Breaking News، معرفی ایرپادز پرو را به جهانیان اعلام کنند. پوششی در حد و اندازه‌ی آن زمان‌هایی که داعش به یک هدف جدید حمله می‌کرد.

تنها ویژگی خاص این هدفون بی‌سیم، داشتن قابلیت حذف فعال نویز (ANC) است. طبق چیزی که من متوجه شدم، این قابلیت به صورت پیش‌فرض روشن است و کاربر می‌تواند برای شنیدن صدای محیط آن را غیرفعال کند. فعال کردن این قابلیت، مستقیما روی افزایش مصرف باتری تاثیر می‌گذارد. هدفون‌های دارای ANC برای دفع سیگنال‌های مزاحم از یک سیگنال مخالف برای رفع نویز استفاده می‌کنند که این کار با استفاده از همین حذف فعال نویز امکان‌پذیر است.

دیگر نمی‌توان ایرپادز پرو را یک Earbuds دانست؛ بلکه باید آن را عضوی از In-Ear Headphone ها دسته‌بندی کرد.

ایرپادز پرو شکل خاصی هم دارد که خیلی شبیه به کاراکترهای کارتونی است. درست است که طراحی بلند میکروفون کمی اصلاح شده است؛ ولی حالا دیگر نمی‌توان ایرپادز پرو را یک Earbuds دانست؛ بلکه باید آن را در زیرگروه In-Ear Headphone ها دسته‌بندی کرد. ایرپادز جدید اپل برای محکم شدن باید حسابی درون گوش فروبرود. با این کار کمی گوش‌تان اذیت می‌شود که باید تحمل کنید! دیگر خبری از آن هندزفری‌های راحت و سبک قدیمی خبری نیست.

مقایسه ایرپادز پرو با نسل قبلی | منبع عکس: BGR

اما اسم‌گذاری خاص اپل، یک بار دیگر سوال‌برانگیز شده است. محصول جدید که طبق انتظارها قرار بود ایرپادز ۳ نام بگیرد، ایر پادز پرو نام گرفته است. برای همه سوال است که این ایرپادز جدید چه ویژگی خاصی دارد که باید پرو نامیده شود؟ آیا اپل صرفا می‌خواهد اسم محصولات‌اش را یک‌شکل کند؟ به این دلیل می‌گویم بهترین نسخه از آیفون ۱۱ هم عنوان پرو دارد. مک‌بوک‌ها و آیپدها هم که خیلی وقت است پرو هستند. می‌ماند تنها یک ایرپادز که آن هم پرو شد و قضیه فیصله پیدا کرد. ما هم دل‌مان را به این خوش می‌کنیم که حرفه‌ای از سری پروی محصولات اپل استفاده می‌کنند؛ پس اگر وسع‌مان رسید یکی از این محصولات را بخریم، ناخودآگاه حرفه‌ای می‌شویم.

من فقط امیدوارم که با این حرکت‌ها، کمی از قیمت ایرپادزهای قبلی کم شود تا بتوانم یکی از آنها را برای خودم بخرم. قیمتی در حدود یک میلیون تومان هم به نظرم منطقی است! قیمت ۲۴۹ دلاری ایر پادز پرو که حداقل ۳ میلیون تومان برای طرفداران‌اش آب می‌خورد.

منبع عکس کاور این مطلب، New Atlas است.

نظرتان را بگویید

avatar